еМагазин

Tag : минус

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Температури и до минус 11 степени до крајот на неделата

Редакција
Студени утра со температура и до 11 степени под нулата и снежна покривка ја очекуваат земјава во наредните денови. Времето од утре ќе биде облачно,...
Бизнис

Дебарски бањи Цапа во минус

Редакција
Дебарски бањи Цапа АД Дебар во првите шесте месеци од 2019 година од пружените услуги за бањско лекување и рехабилитација како основна дејност како и...
Бизнис

1ТВ и Клан лани во плус, телевизиите 21-М и Шења во минус

Редакција
Во анализираната година од телевизиите кои емитуваат програма на државно ниво преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа, позитивен финансиски резултат оствариле 1ТВ (добивка во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Телевизиите 24, Сонце и Наша лани во минус

Редакција
Трите сателитски телевизии 24, Сонце и Наша лани работеле со загуба (33,45 милиони денари), се наведува во Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски...
Бизнис

МЗШВ: Досегашните ниски температури не предизвикуваат штети врз земјоделските култури

Редакција
Досегашните минимални температури забележани во државата нема да предизвикаат штети врз земјоделските култури, а моменталните ниски температури не се невообичаени за овој период и многу...
Македонија

Во Битола измерена рекордна минусна температурата сезонава – 21 степен

Редакција
Студено утро во Македонија со температура што се спушти до минус 21 степен во Битола. Во Берово се измерени -17 Берово, -15 во Струмица, -14...
Македонија

Македонија мрзне: Студеното време продолжува до средина на наредната недела

Редакција
Студено утро во Македонија со температури под нулата и врнежи од снег. Најстудено било во Лазарополе, а најмногу снег има во Маврови Анови. Студеното време...
Македонија

Во Берово измерени -5, во наредните денови постудено со снег на планините

Редакција
Минус пет степени изутринава се измерени во Берово, минус два во Скопје и Битола, а минус еден во Тетово. Во другите населени места утринската температура...