еМагазин

Tag : минус

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Утре температура на одредени места и до минус 13 степени

Редакција
До понеделник ќе се задржи стабилно и суво време со слаб доумерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од утре постудено: Наутро со температури во минус и магла

Редакција
Од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за утре најавуваат свежо време со пониски утрински температури, кои во вторник некаде ќе се спуштат некој степен под...
Бизнис

Кичевско Тајмиште во минус во првите шест месеци од годинава

Редакција
Во периодот јануари-јуни 2021 година Тајмиште АД Кичево оствари негативен финансиски резултат искажан во Билансот на успех, информираат од Друштвото преку Македонската берза. “Вкупните приходи...
Бизнис

Скопски ЖАС во минус и со блокирана сметка

Редакција
За периодот 01.01.2021 – 30.06.2021 година, друштвото за меѓународен транспорт и шпедиција ЖАС АД оствари негативен финансисики резултат во износ од 34.725 денари, соопштија од...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

БДП во првото тримесечје во минус од 1,9%

Редакција
Стапката на раст на бруто-домашниот производ (БДП) во првото тримесечје од годинава е -1,9 проценти, објави денеска Државниот завод за статистика. Раст е забележан во...
Бизнис

Општина Тетово лани во минус од речиси 2 милиони евра

Редакција
Завршната сметка за буџетот на општина Тетово за 2020 има дефицит од 121 милион 689 илјади 428 денари или речиси два милиони евра, покажа денешната...
Бизнис

ЖАС лани во минус и со блокирана сметка од извршител

Редакција
За периодот 01.01.2020-31.12.2020 година, друштвото за меѓународен транспорт и шпедиција ЖАС АД Скопје остварува негативен финансиски резултат во износ од 436.839 денари, информира компанијата преку...
ЖИВОТ

Препораки до граѓаните на што да внимаваат: Утре пониски температури од жолта фаза во целата држава

Редакција
Комисијата за превенција од штетни ефекти од студени бранови при Министерството за здравство по добиената најава од Управата за хидрометеоролошки работи информира дека во текот...
ЖИВОТ

Најстудено во Берово, измерени -14 степени, од петок потопло

Редакција
Во целата држава утринските температури се под нулата. Најстудено е во Берово каде се измерени -14 степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи, втор најстуден град...
ЖИВОТ

Цела држава во минусни температури: Во Берово „грч“ студено, измерени минус 16 степени

Редакција
На територијата на целата земја ноќеска и утрово се измерени минусни температури, а најстудено било во Берово -16 степени. Во Битола се измерени -13, во...