еМагазин

Tag : тримесечје

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

БДП во првото тримесечје во минус од 1,9%

Редакција
Стапката на раст на бруто-домашниот производ (БДП) во првото тримесечје од годинава е -1,9 проценти, објави денеска Државниот завод за статистика. Раст е забележан во...