еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Струга склучи договор со “Енерџи деливери солушнс“ вреден 487,8 илјади евра

Општина Струга склучи договор за набавка на електрична енергија со друштвото за трговија и услуги Енерџи деливери солушнс АД Скопје.

Вредноста на договорот е 30.000.000 денари или 487.805 евра.

Сите детали ОВДЕ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Народна банка купи струја од “Енерџи деливери солушнс“ за 959,3 илјади евра

ЈП за државни патишта склучи договор со Енерџи деливери солушнс вреден 7,6 милиони евра

Собранието склучи договор со Енерџи деливери солушнс вреден 767,4 илјади евра

Фото: Општина Струга

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова тура дипломати ќе дојдат во Македонија, Мицкоски вели дека ставот на ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени ќе остане ист

Редакција

Три нови сомнителни случаи тестирани за коронавирус во Скопје, за двајца резултатите негативни, за едниот се очекуваат

Редакција

Пратениците изгласаа Собранието да има пет потпретседатели

Редакција