еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски денеска за првпат на распит за убиствата на Вања и Панче

Првоосомничениот за убиствата и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо, денеска за првпат е однесен на распит.

Поради тоа што избега во Турција, со него досега не беше направен распит, а по екстрадицијата во Македонија беше единствено на распит за притворот кој му беше веќе одреден по неговото бегство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинение за четири лица за убиството на Панче и Вања, таткото помогнал во грабнувањето

За него од тие причини се уште нема ни обвинине.

Тој е во притвор во Истражниот затвор Скопје (Шутка).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Палевски се уште не бил на распит, дали тој е убиецот на Вања и Панче?

Во куферот на Палевски со кој влезе во Шутка имало евра, лири и телевизор

(Видео) Како беше донесен Палевски во Шутка

Фото: Палевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бројот на заболени здравствени работници во Македонија порасна на 57

Редакција

(Видео) Претреси во Сингилиќ: Запленети 10 килограми марихуана и хашишово масло

Редакција

335 лица до 19 години за една недела заболеле од Ковид-19

Редакција