еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пегасус ерлајнс“ ги зголемува летовите од Скопје до Истанбул на десет лета неделно

Турската авиокомпанија „Пегасус ерлајнс“ од август годинава планира да ги зголеми летовите од Скопје до Истанбул на десет лета неделно, објави спецјализираниот сајт за авијација exyuaviation.com.

Компанијата првично планираше да има осум летови неделно. Истите ќе пораснат на девет од 1. јули, а од 5. август на десет.

Со оваа „Пегасус ерлајнс“ ќе има вкупно 19 летови од Скопје, вклучувајќи ги и четири неделни летови до Измир и петтте неделно до Анталија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од ноември ќе нема лет Скопје-Женева

„Виз ер“ крати летови од Скопје на девет линии

Грчката “Ејџијан„ нема да лета од Скопје до Крф, ги намали и летовите до Атина

Фото: Унсплеш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Инвестиција вредна 11 милиони евра: Алкалоид пушти во употреба нови производствени капацитети

Редакција

(Видео) Вознемирувачки снимки од островот Евија, кој го погоди невремето “Илиас„

Редакција

Во блок-трансакција продадени 12.365 акции од „Киро Дандаро“ за 10,6 милиони денари

Редакција