еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Поради мозочно крварење, потребни се средства за физикална терапија за малата Симона

Поради мозочно крварење, малата Симона Темелкова Кабранова не може самостојно да седи, да оди и да ползи.

Потребни се средства за лекување во Србија и Турција, во установи специјализирани за физикални терапии за деца.

Сметките за донација се во рамките на апелот:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уште една трагедија: Пронајдено мртво момчето кое сакало да се разлади во Вардар

Редакција

Цела Македонија останува во фаза 4, подниво 3: Проценка за понатамошно ширење на Ковид-19

Редакција

Мето Јовановски не само што ја обогати нашата култура како култен актер, туку и стана светилник на верата, добрината и благородството, велат од Бигорски манастир

Редакција