еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина Мирко Петровски, повеќекратен македонски фитнес и боди-билдинг шампион

На 47-годишна возраст почина Мирко Петровски, повеќекратен македонски фитнес и боди-билдинг шампион.

Петровски беше еден од најистакнатите македонски боди-билдинг и фитнес инструктори.

По завршувањето на професионалната кариера, работеше како персонален тренер на многу македонски познати личности.

Фото: Инстаграм/Петровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски најави иницијатива пред Уставен за законот за јазиците и учество на претседателските избори

Редакција

Владата го објави текстот за уставните измени, со кои и Бугарите ќе влезат во Уставот

Редакција

Колкави надоместоци добил менаџментот на ТТК Банка лани

Редакција