еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Почина легендарниот дизајнер Роберто Кавали

На 83-годишна возраст по долго боледување синоќа почина светски познатиот дизајнер, Италијанецот, Роберто Кавали.

Тој починал во неговиот дом во Фиренца.

Стана популарен во 1970-тите, работејќи за ѕвезди како Софија Лорен и Брижит Бардо, а децении подоцна неговиот стил беше почитуван од генерации познати личности, од Ким Кардашијан до Џенифер Лопез.

Роден е на 15. ноември 1940 година во Фиренца.

Фото: Фејсбук/Роберт Кавали

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се најчестите симптоми на заболените со коронавирусот во Македонија

Редакција

Нови 61 случаи на Ковид-19 од 678 тестирања

Редакција

Македонски телеком има поголеми приходи од А1 Македонија во мобилната телефонија

Редакција