еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Претрес и кај Иџет Мемети за случајот со Наке Георгиев

Во врска со случајот за поткуп поврзан со врховниот судија Наке Георгиев, доцна синоќа имало претрес и во домот на членот на Советот на јавни обвинители, Иџет Мемети во Тетово, како и во канцеларијата на Советот, јавија повеќе медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претресена канцеларијата на судијата Наке Георгиев во Врховниот суд

Мемети е поранешен народен правобранител.

Телевизијата Телма пак неофицијално објави дека и тој како Георгиев бил приведен.

Официјални информации за претресот и приведување на Мемети засега нема.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судијата Георгиев го пријавил синот на Стојчев и е фатен на дело, за Мемети нема доволно докази: Детали од Обвинителството

Судијата Наке Георгиев остана без имунитет, може да оди во притвор и е одалечен од работното место

Уапсен врховниот судија Наке Георгиев

Фото: Сител

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жив си затоа што имаш неквалитетни органи“: Твитер за наводните трговци со органи и сериски убиец во Скопје

Редакција

Ивор Мицковски: Францускиот предлог го руши македонскиот суверенитет, идентитет и историја

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на тетовската Клиника за набавка на масло за греење вреден 193.000 евра

Редакција