еМагазин
Image default
Локално

Проблеми со плаќањето билет во автобусите на ЈСП со телефон

ЈСП информира дека поради надградба на системот за наплата која се вршеше во изминативе неколку денови, регистрирани се инцидентни технички проблеми кај одреден број корисници при валидирање со мобилен телефон (185) или мобилната апликација „Скопска“.

Од таму апелираат до сите кои констатирале пропуст при валидирањето и сметаат дека се оштетени, да го пријават случајот на [email protected].

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детали од МВР: Осомничениот за бруталното убиство на улица „Перо Наков“ пријавил дека на жената и се слошило

Редакција

Хаос во Скопје: Повеќе соседи се испотепале во расправа за паркирање

Редакција

Еден загинат и десетмина повредени во сообраќајка кај Струмица

Редакција