еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Реизбрани членовите на Одборот на директори на Макотекс

Од Макотекс експорт импорт АД Скопје преку Македонската берза информираат дека со Одлука на Собранието на акционери за членови на Одборот на директори се реизбрани Зденка Виденова, Сашо Стрезовски и Јасмина Михаиловска, како независен неизвршен член.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Макотекс со добивка во првото полугодие

Макотекс лани работел со загуба

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

УХМР: Од утре снег и голомразица

Редакција

Имаме ограничен буџет наспроти бројот на пациенти кој се зголемува, рече директорката на Онкологија пред Анкетната комисија

Редакција

„Тиквеш“ ги зголеми приходите

Редакција