еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Рудници Бањани ќе дели дивиденда

Рудници Бањани АД Скопје ќе дели дивиденда од 40 денари бруто по акција, соопшти Друштвото преку Македонската берза.

Последен ден за тргување со право на дивиденда е 11. април.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рудници Бањани лани со добивка

Рудници Бањани откупи сопствени акции

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Виз Ер ја продолжува суспензијата на сите летови од и до Скопје до 16 април

Редакција

Приведено е лицето кое пукаше во полицаец во Велес

Редакција

Вкупно 711: 48 нови случаи на заболени од коронавирусот, во Куманово 25

Редакција