еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Сашо Мијалков в четврток излегува од затвор

Поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, кој заврши во затвор за случајот “Империја“ на поранешното Специјално јавно обвинителство, во четврток излегува од затворот во Струга, одлучи Апелациониот суд во Скопје.

– Апелациониот суд Скопје во интерес на јавноста и медиумите информира дека постапувајќи по кривичниот предмет КР-84/24, на нејавна седница на ден 14.05.2024 година, донесе решение со кое ја уважи жалбата на осудениот С.М. од С. и решението на Основниот кривичен суд Скопје го преиначи така што осудениот се отпушта на ден 23.05.2024 година од издржување на казната затвор, под услов до истекот на условниот отпуст -25.04.2025 година, да не стори ново кривично дело, велат од Судот.

За случајот „Империја“ тој доби затворска казна од три години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) „Дивелоп груп“ блиска до Мијалков гради хотел во Охрид, велат од „О2 Инцијатива„

Сашо Мијалков ослободен за „Трезор“, случајот за набавка на опрема за следење од Британија

„Ни Чак Норис не може да си купи стан сам од себе“: Твитер реакции за Мијалков чии конфискувани станови ги купи неговиот син

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ништо не се крие во преговорите со Бугарија, на маса е португалскиот предлог којшто е добра основа за решение, вели Заев

Редакција

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

Редакција

Ристовска од СЈО: Мијалков бил организатор на прислушувањето, имаме и докази и сведоци

Редакција