еМагазин
Image default
Забава

Секоја недела најголемиот погоден коефициент во Спорт Лајф носи 100.000 денари

Новата акција на обложувалниците „Sport Life“ – „Играј за повеќе“, ќе се одвива од 1 јуни сè до 14. јули, во шест неделни етапи, со премија од 100.000 денари за секоја етапа, информираат од таму.

Премијата ќе ја освои играчот со највисок погоден коефициент на добитен тикет, уплатен со приложување на СЛ клуб картичката.

За пресметка во неделните етапи влегуваат тикетите кои што се уплатени во периодот од почетокот на етапата 09:00 заклучно со последниот ден од етапата до 23:59 часот, при што сите натпревари на тикетот треба да бидат со саатница во рамките на етапата.

Во обработка за акциската кампања влегуваат само несистемските тикети, со една комбинација.Тикетите уплатени од понудата за „живо“ и микс-тикетите исто така влегуваат во пресметка за акциската кампања.

Со акцијата „Играј за повеќе“, играчите членови на СЛ клубот ги очекуваат интересни мечеви и можности за поголеми добивки, особено со мечевите на Европското фудбалско првенство – УЕФА ЕУРО 2024, кое ќе се одвива од 14 јуни до 14 јули оваа година.

Сите детали за правилата за новата акција „Играј за повеќе“ како и табелата со приказ на неделните етапи можат да се најдат на официјалната веб страница на Sportlife.com.mk.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Четкар ќе одржи бесплатен концерт на охридскиот плоштад оваа сабота

Редакција

(Видео) „Болен ми лежи Миле Поп Јорданов“ во изведба на Наум Петрески не звучела никогаш помоќно од сега

Редакција

(Фото) Антониа Гиговска објави фотографии со синот Киан

Редакција