еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Синот на Светозар Јаневски, Јане, избран за претседател на УО на Аутомакедонија

Од Аутомакедонија АД Скопје преку Македонската берза информираа дека е извршена промена кај членовите на Управниот одбор (УО) на компанијата, со тоа што е извршено отповикување и констатирање на престанок на членот Џон Кирил Јоновски, а со тоа и негово разрешување од функцијата претседател на УО.

За нов претседател на УО е именуван Јане Јаневски, син на бизнисменот Светозар Јаневски..

Освен Јаневски во УО се и Игор Илиевски, Кастриот Арифи и Милан Ивановски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќерката и синот на Светозар Јаневски, Драгана и Јане влегоа во УО на Тиквеш

Колкава плата имал лани Светозар Јаневски, Тиквеш ги објави примањата на Управниот одбор

Аутомакедонија со зголемена добивка во првиот квартал

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Груевски снимен во познат и скап ресторан во Будимпешта

Редакција

Данчевска: Сообраќајните несреќи кои се случуваат поради престигнување и движење со голема брзина, се со умисла

Силвана Жежова

Општина Охрид вработува десет лица, плата до 33.420 денари

Редакција