еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Сиљановска Давкова утре ќе му го врачи мандатот на Мицкоски за состав на нова влада

Како што и најави вчера, македонската претседателка Гордана Сиљановска Давкова утре во 12 часот, ќе го врачи мандатот за состав на нова влада на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, информираа од нејзиниот Кабинет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски мандатот ќе го добие најверојатно во четврток, во петок истекува рокот

Денеска Мицкоски изјави дека преговорите за формирање влада се при крај и дека очекува многу брзо да го поднесе составот на новата влада.

По врачувањето на мандатот тој има законски рок од 20 дена да го направи тоа.

Фото: Кабинет на претседателката

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дваесетгодишен скопјанец усмрти 54-годишен пешак на автопатот Скопје-Куманово, па избегал

Редакција

Левица со герила-акција побара европски права за Македонците во Пирин

Редакција

(Видео од дрон) Мицкоски од маршот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп: Власта многу ветуваше, но не исполни

Редакција