еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

По атентатот словачкиот премиер се бори за живот

Откако денеска беше пукано во словачкиот премиер Роберт Фицо (59), од неговиот Кабинет информираа дека неговата состојба е животнозагрижувачка и се бори за живот.

Нема детали дали е ранет само во стомакот и од колку точно куршуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Објавена снимка од евакуацијата на словачкиот премиер откако беше застрелан

(Видео) Пукано во словачкиот премиер, ранет е и е префрлен во болница

Фото: Фејсбук/Фицо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во декември лани температурата во Македонија била за 1,9 степени повисока од просечната

Редакција

Јанакиевски осуден на две години условна казна во предметот „Дизајн”

Редакција

Наскоро идентификациски број за Отворен Балкан за граѓаните на Македонија

Редакција