еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Судијата Наке Георгиев доби 30 дена притвор

Врховниот судија Наке Георгиев, осомничен за поткуп од 10 илјади евра доби притвор од 30 дена, информираа од Основниот кривичен суд Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судијата Георгиев го пријавил синот на Стојчев и е фатен на дело, за Мемети нема доволно докази: Детали од Обвинителството

„По произнесување на осомничениот во присуство на неговиот бранител, како и ценење на фактите и доказите приложени од страна на јавниот обвинител донесе решение со кое предлогот се уважува, а на осомничениот му се определува мерка притвор во траење од 30 дена, затоа што може да ја попречи кривичната постапка со влијание врз сведоците, а може да го доврши или повтори кривичното дело“, информираа од Судот.

Против оваа одлука Георгиев има право на жалба пред Кривичниот совет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судијата Наке Георгиев остана без имунитет, може да оди во притвор и е одалечен од работното место

Претресена канцеларијата на судијата Наке Георгиев во Врховниот суд

Каков имот пријавил Наке Георгиев, кој заради синот поднесе оставка од Судскиот совет

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Подзаборавено интервју: Киро Глигоров за спорот за името

Редакција

Корејците покажаа „големо срце“ по вербалниот напад: Македонците се многу љубезни, тоа е само изолиран случај

Редакција

Која е Татјана Димитровска, новата претседателка на Антикорупциска

Редакција