еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Тригодишната Аника има аутизам и епилепсија, потребни се средства за трансплантација на матични клетки

Тригодишната Аника Јовевска не зборува, има аутизам и епилепсија.

За Аника е најден кандидат за трансплантација на матични клетки во Турција.

Потребни се средства за лекување.

Броевите и сметките за донација во рамките на прилогот:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Предметот историја е фундамент на нашиот образовен систем, велат од Институтот за национална историја

Редакција

Американската ЦДЦ препорачува да се избегнува патување во Македонија и за граѓаните кои се вакцинирале против Ковид-19

Редакција

(Фото) Пендаровски ја посети семејната куќа на поранешниот претседател Трајковски

Редакција