еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Утре започнува Саем на мебел и ќе трае до 24. март

Од утре, 20. март започнува Саем на мебел и ќе трае до 24. март.

Саемот ќе се одржува во комплексот „Борис Трајковски“ со работно време од 10 до 20 часот во среда, четврток, петок и сабота, а во недела од 10 до 17 часот.

Ќе се претстават многу изложувачи со над 70 претставени домашни и меѓународни брендови.

Влезницата ќе чини 150 денари или 250 денари блок влезница за двајца и секој ќе може да си го обезбеди својот влез на билетарата во „Борис Трајковски“.

Посетителите ќе имаат можност на едно место да најдат сѐ што им е потребно за да го освежат домот, од едноставен и минималистички мебел до префинети и впечатливи парчиња мебел.

Исто така, секој ќе може да ја искористи ексклузивната можност да добие бесплатен, професионален совет, затоа што архитектонското студио Archx ќе биде дел од Саемот и нивните архитекти на посетителите ќе им дадат соодветни решенија за опремување и дизајн на домот, ќе споделат совети за комбинирање на различни бои и материјали, насоки за максимално да го искористат нивниот простор со мебел со идеални димензии.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈСП: Дополнителен број на автобуси за Задушница

Редакција

Отсуството од работа ќе се докажува со потврда од градинка или училиште

Редакција

Скопјанец и неговите три малолетни деца повредени откако им се срушила терасата

Редакција