еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Венецот на спомен-плочата на Св.Кирил во Рим без името на државата

Претседателката Гордана Силјановска Давкова положи венец на гробот на Св.Кирил во базиликата „Санта Марија Маџоре“ во Рим, но на венецот го пишува само нејзиното име, без да биде наведено името на државата, чиј што претседател е.

„Претеседател Гордана Силјановска – Давкова,“ пишува на венецот.

Ова беше прва посета на странство на македонската претседателка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Силјановска се поклони пред гробот на Св. Кирил во Рим

(Фото) Што му подари Силјановска на Папата Франциск

(Галерија) Силјановска во Ватикан на аудиенција кај Папата Франциск

Фото: Кабинет на претседателката

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Како изгледаше воената вежба „Одлучен удар“ на Криволак

Редакција

Стечај му се заканува на „Бетон-Штип“

Редакција

(Видео) Активисти: „Борбата“ против загадувањето во Кавадарци најмногу се води околу мерните станици

Редакција