еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Објавени детали за жената која кај Прешево ја рани маж од Тетово, кој се самоуби

Обидот за убиство на 30-годишната жена кај Прешево од страна на 52-годишен маж од Тетово е во фокусот на српските, но и на македонските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Тетово е 52-годишниот маж кој рани жена од Србија кај Прешево

Како што е познато тетовчанецот откако ја рани жената со неколку куршуми, која е Велика Дренова, Србија, се самоуби на местото на злосторството.

Српски „Блиц“ објави дека таткото на триесетгодишната В.Ј. (30) е Пакистанец. Има две сестри, а со тетовчанецот била во љубовна врска.

Жената пред да се запознае со тетовчанецот била во брак и имала две деца. Го напуштила семејството за да биде со него во Швајцарија.

Таа моментално е во Ургентниот центар во Ниш.

Констатирани и се повреди на душникот, вратните пршлени и влегување воздух во градната празнина, како и контузија на белодробното крило од левата страна.

Итно и била извршена хируршка интервенција.

Фото: Фејсбук/Блиц

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Ако се паркираш на место за инвалиди во Љубљана, името ќе ти се појави на билборд

Редакција

(Галерија) Мајка од Македонија го „освои“ Инстаграм: Фотографии од патувања со децата, низ цел свет

Силвана Жежова

(Видео) Протест во Атина поради посетата на Помпео: Демонстранти го запалија американското и знамето на НАТО

Редакција