еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Убава вест: И на Илинска-Плакенска планина има балкански рис

Од Македонското еколошко друштво (МЕД) информираат дека и на Илинска-Плакенска планина има балкански рис.

-По 15 години работа на Илинска-Плакенска Планина, конечно успеавме да потврдиме балкански рис. Со ова се докажува значењето на овој биокоридор кој ги поврзува заштитените подрачја во Западна Македонија.

Сесијата на фото-замки се оствари со помош на соработката со планинарското друштво „Бигла“ од Демир Хисар, информираат од таму.

Фото: МЕД

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Семејството на починатата Викторија Николова згрозено од пресудата

Редакција

(ВИДЕО) Пронајдени делови од урнатиот Боинг 737: Рибари ја пријавиле несреќата, а воен брод го откри сигналот од локаторот на авионот

Редакција

Тројца починати, нови 68 случаи на Ковид-19 и 40 оздравени

Редакција