еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Убиениот Амир Исмани се верил пред неколку дена

Дваесет и девет годишниот пејач и блогер Амир Исмани, кој беше убиен во вооружена престрелка на Булеварот „Никола Карев“ (Пластичарска) во Скопје, се верил со неговата девојка пред неколку дена објавија медиумите во Албанија, каде исто така бил популарен.

Се уште не е познато што е причината за неговото убиство, кое ја потресе јавноста, и што се претходело на инцидентот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од семејството на 29-годишниот Исмани потврдија дека загинал во престрелката на „Пластичарска„

(Фото) 29-годишниот Амар Исмани е загинатиот пејач во престрелката на „Пластичарска„

(Видео) Во пукање на “Пластичарска“ се повредени неколку лица

Фото: Инстаграм/Исмани

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Црвенковски се произнесе за референдумот и го кажа својот став

Редакција

Телекабел стана сопственик на кабелскиот оператор Инфел од Охрид

Редакција

Нови 120 заболени од корона вирусот, најмногу во Скопје 64

Редакција