еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Хуманитарен настан под мотото „Да го вратиме звукот на Дамјан“, во паркот во Ѓорче Петров

Во сабота, на 08.06.2024 година, во Централниот парк во Општина Ѓорче Петров, ќе се одржи голем хуманитарен настан под мотото „Да го вратиме звукот на Дамјан“.

Настанот ќе започне во 11 часот и е организиран со цел да се соберат средства за помош на младиот Дамјан, кој има потреба од специјален медицински третман за враќање на слухот.

Во рамките на хуманитарниот настан ќе се одржат различни активности, меѓу кои спортски активности за сите возрасти, детска лабораторија каде што најмладите ќе можат да учат и да се забавуваат, и креативна работилница која ќе им овозможи на децата да ги изразат своите уметнички таленти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да го вратиме звукот во светот на Дамјан

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шест нови случаи на Ковид-19 од 3.147 тестирани, бројот на активни е 235

Редакција

Причината за автобуската несреќа кај Ласкарци не е од машинска природа, тврди вештакот Мирчевски

Редакција

Сите детали: Кој се е осомичен во “Рекет 2“

Редакција