еМагазин

Tag : хуманитарен настан

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) „Фрајле“ на хуманитарен настан на брендот „Ребека“ за жените заболени од рак на дојка

Редакција
Брендот за накит „Ребека“ организираше хуманитарен настан во истоимената новоотворена продавница за накит во Рамстор, за жените болни од рак на дојка. Парите собрани од...
Да помогнеме

Семејство Настески: Ако продолжиме со ова темпо, за 15 дена ќе ги собереме потребните средства за Сара

Редакција
Во хуманитарната акција за лекување на 15-годишната Сара Настеска од Охрид, во која се вклучија голем број на грѓани, компании, институции собрани се половина од...
Да помогнеме

Во Зоолошка градина-Скопје хуманитарен настан за Сара Настеска

Никола Осило
Во Зоолошка градина-Скопје денеска ќе се одржи хуманитарен настан за малата Сара Настеска од Охрид, на која итно и е потребна трансплантација на коскена срж....