еМагазин

Tag : Сара Настеска

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Убава вест: Сара Настеска до Охрид замина на лекување во Германија

Редакција
Петнаестгодишната Сара Настеска од Охрид заедно со своето семејство отпатува за Германија каде ќе започне нејзиното лекување, овозможено благодарение на многу хуманитарни акции спроведени низ...
Да помогнеме

Аукција на потпишани спортски дресови за помош на Сара

Редакција
Во организација на граѓанската иницијатива „Не биди ѓубре“ и „Коузи бар“ во среда со почеток од 21 часот ќе се одржи аукција на потпишани дресови од...
Да помогнеме

Картите од продажбата за претставата „Не се клади на Енглези“ ќе бидат за помош за Сара

Редакција
Македонскиот народен театар и во ноември ќе има хуманитарна претстава за помош на Сара Настеска од Охрид кај која е дијагностицирана Anemia aplastica, болест за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Општина Дебрца покажа како се може: Советот едногласно изгласал парична помош за Сара

Редакција
На 16. седница на Советот на Општина Дебрца, советниците едногласно ја изгласаа предлог одлуката за доделување еднократна парична помош за лекување на Сара Настеска во...
Локално ТОП СТОРИИ

СРАМОТА: Советниците од Општина Охрид не дадоа помош за нивната сограѓанка Сара

Редакција
Во период кога 15-годишната Сара Настеска е исправена пред голема борба за живот, борејќи се против рак, и во време кога цела Македонија се крена...
Да помогнеме

Семејство Настески: Ако продолжиме со ова темпо, за 15 дена ќе ги собереме потребните средства за Сара

Редакција
Во хуманитарната акција за лекување на 15-годишната Сара Настеска од Охрид, во која се вклучија голем број на грѓани, компании, институции собрани се половина од...
Да помогнеме

Во Зоолошка градина-Скопје хуманитарен настан за Сара Настеска

Никола Осило
Во Зоолошка градина-Скопје денеска ќе се одржи хуманитарен настан за малата Сара Настеска од Охрид, на која итно и е потребна трансплантација на коскена срж....
Да помогнеме

(Фото) Дечиња од Охрид, од врата на врата собираат пари за Сара, а кон акцијата се приклучи и такси-компанијата Де лукс

Редакција
Цела држава се крена на нозе за помош на Сара Настеска од Охрид. Освен што се отворени броеви за донации во државата и странство, дечиња...
Да помогнеме

Виктор треба да и донира на Сара коскена срцевина: Потребни се пари за операција во Германија

Редакција
Потребни се средства за лекување на 15-годишната Сара Настеска од Охрид, на која што, сроден донатор на коскена срцевина е нејзиниот брат 13-годишниот Виктор. Операцијата...