еМагазин

Tag : кафетерии

Бизнис ТОП СТОРИИ

Објавен новиот протокол за кафетериите: Нема веќе „стоење“ на шанк, родендени и „музички свирки“

Редакција
Во Службен весник излезе новиот протокол за отворање и работа на кафетериите. Неговата содржина Ви ја пренесуваме во целост: Вработените во угостителскиот објект кои послужуваат...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Првите гости пристигнаа: Отворени кафетериите и рестораните

Редакција
Времето барем во Скопје не им се погоди, но првите гости им пристигнаа. Од денеска по пауза од речиси два и пол месеци кафулињата и...
Локално ТОП СТОРИИ

СРАМОТА: Советниците од Општина Охрид не дадоа помош за нивната сограѓанка Сара

Редакција
Во период кога 15-годишната Сара Настеска е исправена пред голема борба за живот, борејќи се против рак, и во време кога цела Македонија се крена...