еМагазин

Tag : донатор

Македонија

МНР ја испратила документацијата за тендерот кој го доби донаторот на ДУИ до Антикорупциска и Обвинителството

Редакција
Министерството за надворешни работи (МНР) соопшти дека до Државната комисија за спречување на корупцијата и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колку пари донирала фирмата која доби милионски тендер на МНР на ДУИ лани

Редакција
Градежната фирма од Желино, Еуровиа е во фокусот на јавноста откако беше објавено дека таа го добила тендерот на Министерството за надворешни работи за преадаптација...
Бизнис

Фирма, донатор на ДУИ, која ги печати сведителствата, организатор и на прославата за Рамковниот

Редакција
Тетовската фирма “Арбериа Десигн“, фирмата која треба да ги набави свидетелствата за учениците ја организира и прославата за 21-годишнината од Рамковниот договор, објави Радио Слободна...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Блаже Сапунџиев од Кавадарци, кој со години бил на дијализа доби бубрег од Верица Белчовска

Редакција
Семејството Сапунџиеви од Кавадарци преку изјава за МИА се заблагодари за донираниот бубрег за нивниот 28-годишен син Блаже. Мајката Форка рече дека сочувствуваат со семејството...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убедливо најголем донатор: Физичко лице даде 12.000 евра за изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова“

Редакција
Државниот завод за ревизија ги објави партиските извештаи за примените донации на трансакциската сметка за финансирање на изборна кампања за предвремните парламентарни избори 2020 година....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Виталиа најголем донатор на храна во Македонија! „Сите граѓани заслужуваат здраво да се хранат“

Редакција
Да се помогне на социјално загрозените категории на граѓани, е хуман чин, но истовремено и обврска за секој општествено одговорен деловен субјект. Македонската компанија за...
Да помогнеме

Виктор треба да и донира на Сара коскена срцевина: Потребни се пари за операција во Германија

Редакција
Потребни се средства за лекување на 15-годишната Сара Настеска од Охрид, на која што, сроден донатор на коскена срцевина е нејзиниот брат 13-годишниот Виктор. Операцијата...