еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Цените на угостителските услуги зголемени за 6,2% во првите четири месеци

Цените на угостителските услуги во април во споредба со март се зголемени за 2,5 проценти, а во однос на истиот период лани има зголемување од 5,9 проценти.

Според податоците на Државниот завод за статистика, зголемување е забележано во групата Ноќевања за 13,5 проценти.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари – април во однос на истиот период минатата година, е зголемен за 6,2 проценти, a во однос на декември зголемувањето е за 1,3 проценти.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Крушево очекува 3.000 гости за Велигденските празници

Редакција

Прилепската болница ќе треба да прави месечен, наместо квартален бактериолошки мониторинг во одделите со висок ризик

Редакција

Со претходни заболувања, едно лице имало контакт со потврден случај, детали за новопочинатите од корона вирусот

Редакција