еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

Ѓоковиќ на Мастерс во Индијана Велс изгуби од италијанецот Лука Нарди, кој е на 123. место на АТП листата

Новак Ѓоковиќ доживеа рана елиминација во третата рунда на АТП Мастерсот во Индијан Велс.

Тој загуби од младиот анонимен Италијанец, Лука Нарди со 2-1, по сетови 4-6, 6-3 и 6-3.

Нарди е 123. играч на АТП листата.

По неочекуваниот пораз тој изјави дека ќе му требаат „ден или два за да сфати што сака понатаму.“

Фото: Фејсбук/Ѓоковиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Официјалните ставови ќе бидат соопштени откако предлогот ќе ги помине филтрите на сите засегнати институции, рече Ковачевски

Редакција

Вработена во „Орка холдинг“ сведочеше во „Рекет“: Кај Камчев однесов 710.000 евра во спортски торби

Редакција

„Стелт“ варијантата на омикрон, подваријанта на Ковид-19, останува доминантна во Македонија

Редакција