еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Ѓорѓи Божинов именуван за генерален секретар на Кабинетот на Силјановска

Правникот Ѓорѓи Божинов од страна на македонската претседателка Гордана Силјановска Давкова е именуван за генерален секретар на нејзиниот Кабинет.

Тој позади себе има неколку годишно искуство во областа на правото во земјоделскиот сектор, јавни набавки, програмите за финансиска поддршка и легислативата на Европската Унија во овие области, а во Кабинетот на претседателката доаѓа од Министерството за земјоделие.

Тој доаѓа на местото на Миле Бошњаковски.

Заменик на Божинов ќе биде долгодишниот новинар Горан Момировски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Која е Гордана Силјановска Давкова, првата македонска претседателка

Каков имот пријавила Гордана Силјановска Давкова, првата жена претседател на Македонија

(Фото) Силјановска Давкова, првата македонска претседателка приватно

Фото: Фејсбук/Силјановска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бизнисот во државно заложништво: Дури 1.011 институции и претпријатија должат 305 милиони евра

Редакција

Пратениците за 5 години потрошиле речиси 3 милиони евра за патни трошоци, соопшти Антикорупциска

Редакција

Секој граѓанин којшто ќе се најде на граница за време на полициски час мора да биде пропуштен за да стигне во својот дом

Редакција