еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ѓорѓи Доновски избран за претседател на Одборот на директори на Раде Кончар – Апаратна техника, а Татјана Лазаревски за извршна директорка

Од Раде Кончар – Апаратна техника АД Скопје преку Македонската берза информираат дека на својата конститутивна седница Одборот на директори на Друштвото за извршен член на Одборот ја назначил Татјана Лазаревски, а од редот на неизвршните членови го назначил Ѓорѓи Доновски за претседател на Одборот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Смени во Одборот на директори  на Раде Кончар – Апартна техника

Цената порасна: Голден Арт за 7 милиони евра ја купува управната зграда на Раде Кончар – Заеднички дејности

Извршната директорка на Раде Кончар-Апаратна техника лани имала месечна плата од 1.200 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На „Тиквешки гроздобер“ испиени над 25 тони вино, имало над 120 илјади посетители

Редакција

ЕСМ склучи договор со Марковски компани вреден 767,4 илјади евра

Редакција

Поплавени десет објекти по невремето во Кавадарци

Редакција