еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

24 нови вработувања во Општина Центар

Скопската Општина Центар објави оглас за вработување на 24 државни службеници.

Во огласот се бара раководител на Одделение за односи со јавност и информирање на граѓаните, Сектор за поддршка на градоначалникот, еден извршител, виш соработник за невладини организации, Одделение за односи со јавност и информирање на граѓаните, Сектор за поддршка на Градоначалникот, еден извршител, советник за нормативни работи, Одделение за нормативно-правни работи, Сектор за правни и организациони работи, еден извршител, виш соработник за административни работи, Одделение за работи на Советот на општината, Сектор за правни и организациони работи, еден извршител, соработник за подготовка на седниците на Советот, Одделение за работи на Советот на општината, Сектор за правни и организациони работи, еден извршител…

Целиот оглас, ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Граѓаните кои се вакцинираа во Србија ќе може да патуваат со документот издаден таму, ист ќе биде и македонскиот сертификат

Редакција

Oбвинителство со детали за смртта на осумгодишното дете во Неготино: Му се слошило и паднало од ѕид

Редакција

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на Собранието за набавка на четири возила

Редакција