еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Анџело Ѓорѓиевски спроведен во затворот во Шутка: Детали од МВР

Анџело Ѓорѓиевски, првоосомничениот за убиството на хрватскиот ракометар, Денис Тот, синоќа и се предал на полицијата, информираат од Министерството за внатрешни работи.

-А.Ѓ.(28) , првоосомничениот за кривичното дело убиство на Денис Тот ноќеска (13.04.2022) околу 02 часот е спроведен во КПУ Затвор Скопје за издржување на мерката притвор, одредена од надлежниот суд.

Тој беше баран по потерница односно Наредба – XL КО. бр. 1211/22 од 12.04.2022 год. на ОЈО Скопје поради основано сомневање за сторено кривично дело „Убиство“ по чл. 123 од КЗ на РСМ.

По преземени интезнивни мерки и активности за негово пронаоѓање и приведување, лицето околу 01.20 часот се предало на полициски службеници од Оперативен тим Потраги на подрачје на нас. Аеродром, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Анџело Ѓорѓиевски, првоосомничениот за убиството на хрватскиот ракометар и се предал на полицијата

(Фото) Распишана меѓународна потерница за Анџело Ѓоргиевски за убиството на хрватскиот ракометар

(Вознемирувачко видео) Објавена снимка од убиството на хрватскиот ракометар, само едно лице се обидува да му помогне

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Боки 13 и Кинези со сатари: Станува јасно зошто пола држава е на диазепам, а другата на алкохол

Редакција

Бруто-домашниот производ во третиот квартал пораснал за 2%

Редакција

(Галерија) Винарија „Чифлик“: Опкружена со прекрасна природа, градини во склоп на винскиот ресторан, семејна традиција во производство на вино

Силвана Жежова