еМагазин

Tag : Денис Тот

Македонија ТОП СТОРИИ

Врховен ги потврди казните на осудените за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Редакција
Врховниот суд ги потврди казните на осудените за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Првообвинетиот Анџело Ѓорѓиевски е осуден на 18 години затвор, второобвинетата Клементина...
Македонија

Денеска јавна седница во Апелација за предметот за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Редакција
Во Апелацискиот суд Скопје денеска ќе биде одржана јавна седница за кривичниот предмет за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Од Апелација соопштија дека јаваната...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Вкупно 52 години казна затвор за убиството на ракометарот Тот

Редакција
Судечкиот совет при Основниот кривичен суд Скопје денеска ги огласи за виновни обвинетите во случајот со убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. На обвинетите Анџело...
Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот Миланов побара ослободителна пресуда за обвинетиот Андреј Костовски за случајот со убиството на ракометарот Тот

Редакција
Ако го анализираме обвинителниот акт, апсолутно нема елементи или момент за директна или евентуално умисла на обвинетиот Андреј за конкретното кривично дело или за каква...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бранителот на обвинетиот Ѓоргиевски побара ослободителна пресуда за случајот со убиството на ракометарот Тот

Редакција
Доказите на Обвинителството се во прилог на одбраната, изјави адвокатот Иле Танев, бранител на обвинетиот Анџело Ѓоргиевски, во денешните завршни зборови за случајот со убиството...
Македонија ТОП СТОРИИ

Одбраната на обвинетата Клементина Левковска побара ослободителна пресуда за случајот со убиството на ракометарот Тот

Редакција
Обвинетата Клементина Левковска е слаба личност, ниска по раст и со околу 40 килограми, на нозете носела патики со гумен ѓон и со ваква конституција,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителката Трајчевска побара осудителна пресуда за случајот со убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Редакција
Имајќи предвид дека откако оштетениот паднал на асфалтот истиот бил удиран од страна на обвинетите, додека беспомошно лежел, зборува дека обвинетите имале умисла за извршување...
Македонија

Завршни зборови на судењето за убиството на хрватскиот ракометар Тот

Редакција
Во Основниот кривичен суд – Скопје со завршни зборови денеска продолжува судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред...
Македонија

Судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот продолжува на 22 ноември

Редакција
Судењето за случајот со убиството на хрватскиот ракометар, Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред дискотека во скопскиот Градски парк во Скопје продолжува на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот Танев за случајот со убиството на Денис Тот: Се работи само за една обична тепачка

Редакција
Мислам дека овој сведок денеска даде свое видување на целата таа ситуација дека се работи само за обична тепачка, обичен инцидент и далеку од она...