еМагазин
Image default
Македонија

Артина Ќазими е најмладата пратеничка во новото Собрание

Артина Ќазими, 23-годишна студентка од гостиварски Добри Дол и кандидатка на Алијанса за Албанците и Алтернатива е најмладата пратеничка во новиот собраниски состав.

Taa e една од 43-те жени кои добија мандати на парламентарните избори.

Фото: Фејсбук/Артина Ќазими

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претседателот на МАНУ, Коцарев: Пикот на корона вирусот на почеток на мај со 1.100 заразени

Редакција

И сопругата на Верушевски доби оштета за притворот за „Пуч“

Редакција

(Фото) ДУИ како пример за кратенка во учебник по албански јазик за петто одделение

Редакција