еМагазин

Tag : Артина Ќазими

Македонија

Артина Ќазими е најмладата пратеничка во новото Собрание

Редакција
Артина Ќазими, 23-годишна студентка од гостиварски Добри Дол и кандидатка на Алијанса за Албанците и Алтернатива е најмладата пратеничка во новиот собраниски состав. Taa e...