еМагазин
Image default
Забава

Авалон продукција со новогодишна честитка: Стинг со концерт на националната арена Филип втори

Втората половина на декември е време кога почнуваат новогодишните честитки. Авалон продукција наместо класична новогодишна честитка со која ќе Ви посака на сите што е можно поубави денови во 2019 година, се потруди директно да Ви овозможи еден убав и посебно специјален ден, информираат од Авалон.

“По рекордно брзо распродадедното шоу што се одржа во Вип aрената на 15.10.2017 (во рамки на „57th & 9th“ турнејата), Sting се враќа во Скопје на 02 јуни 2019, овој пат со историско стадионско шоу на нашата арена со која сме сите горди, „Филип Втори“. Стадионот „Филип Втори“ за прв пат ќе биде место на кое ќе се одржи концерт на една светска ѕвезда од калибарот на Sting.

Во рамките на турнејата „My songs“ која во суштина претставува best off tour, Sting ќе понуди едно несекојдневно и динамично шоу, фокусирајќи се на неговите најдобри песни од ерата на The Police и од соло кариерата.

„Englishman in New York“, „Fields of gold“, „Shape of my heart“, „Every breath you take“, „Roxanne“, „Message in a bottle“ се само некои од легендарните песни кои што ќе можат да се слушнат вечерта во Скопје, во изведба на една од најголемите рок ѕвезди на светот на сите времиња.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда 19 декември во 09 часот наутро, а цените ќе ги објавиме на ова исто место вечерва во 21 часот.

Иако звучи неверојатно, сепак е вистинито, Македонија во една година ќе може да види три концерти на артисти од светската А листа на изведувачи: Sting, Lenny Kravitz и Eros Ramazzotti!“, велат од продукцијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото+Видео) Лила Филиповска: Биди горда што си жена

Редакција

(Видео) Ламите во скопската Зоолошка градина добија бебе

Редакција

(Видео) Водителката се „распамети“: Сергеј ја гризна Лила за задникот

Никола Осило