еМагазин
Image default
Локално

Битолчанец купил мобилен телефон со фалсификувани евра

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Б.(40) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“, информира МВР.

На 21.05.2019 околу 13.00 часот во Битола, при купување на мобилен телефон од друго лице, пријавениот платил со три фалсификувани банкноти од 50 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Чудо“ во Охрид: Приведени три лица поради изведување бесправна градба

Никола Осило

Безживотно машко тело најдено на Шар Планина, идентитетот ќе се утврдува во Скопје

Редакција

Жител на Лабуништа сакал да натепа полицаец

Никола Осило