еМагазин
Image default
Бизнис

Борче Сиљаноски и Давид Коприва нови членови на Одборот на директори на Македонски телеком

Собранието на Македонски телеком на денешната седница за нови неизвршни членови на Одборот на директорот на компанијата ги назначи Борче Сиљаноски од Скопје и Давид Коприва од Чешка, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Нивниот мандат трае четири години.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Оглас за 30 воспитувачи/ки кои ќе се вклучат во програмата за подобрување на кадарот во градинките

Редакција

Тендер „тежок“ 43.000 евра: „Евроинс осигурување“ ќе ги осигура возилата на СОЗР на Владата

Никола Осило

Струмички „Грозд“ оствари добивка од 9,8 милиони денари за три месеци