еМагазин
Image default
Да помогнеме

Да помогнеме да се набави инкубатор за бебињата сместени на Детската клиника

Црвениот крст во рамки на одбележувањето 75 години постоење денеска ја најави кампањата за обезбедување парична донација за Одделот за неонатологија при Универзитетска клиника за детски болести, која ќе трае до 17 март.

Средствата што ќе се соберат ќе бидат наменети за набавка на инкубатор за предвремено родени и болни бебиња сместени на Детската клиника.

Заинтересираните граѓани можат да донираат со повик на телефонски броеви и со уплати на Фондот на Црвен крст за солидарност, информираат од Црвен крст.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пејачот Ѓоко Јовиќ на свирка со неговиот бенд собраа близу 1.000 евра за лекување на Симона Николова

Редакција

Пронајдена мајката на актерката Тања Кочовска

Редакција

Семејство Настески: Ако продолжиме со ова темпо, за 15 дена ќе ги собереме потребните средства за Сара

Редакција