еМагазин
Image default
Бизнис

Дебарски бањи Цапа со намалена добивка

Дебарски бањи Цапа АД Дебар во првите шест месеци од годината има вкупна добивка од 4.503 илјади денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Лани во истиот период добивката на компанијата изнесувала 6.255 илјади денари.

Фото: Дебарски бањи Цапа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕЛЕМ ќе му плати 36.450 евра на „Про-цит“ за сервисирање на возила

Никола Осило

„Раде Кончар-контактори и релеи“ го доби тендерот на МВР за набавка на регистарски таблици за возила вреден 575.000 евра

Редакција

Драстичен раст на добивката на Витаминка

Редакција