еМагазин
Image default
Локално

Детска порнографија: Беровец дистрибуирал слики со компромитирачка содржина од 16-годишно девојче

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Б.М.(18) од село Русиново, беровско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и дустрибуција на детска порнографија“.

Тој на социјалните мрежи „Messеnger“ и „Instagram“ примил фотографии со компромитирачка содржина од 16-годишна девојка од беровско село, по што ги дистрибуирал до трето лице.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тројца малолетници избодени во автобус во Скопје

Никола Осило

Со фалсификувани евра платиле цех во кафана во Гостивар

Никола Осило

(Видео) Прилепчанец малтретира куче пред деца во центарот на градот

Никола Осило