еМагазин

Tag : компромитирачка содржина

Македонија

28-годишник уценувал девојка за 1.500 евра, за да не објави нејзини фотографии и видео-клипови со компромитирачка содржина

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице за кои постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Уцена од член 259 став 1...
Локално

Детска порнографија: Беровец дистрибуирал слики со компромитирачка содржина од 16-годишно девојче

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Б.М.(18) од село Русиново, беровско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство...