еМагазин

Tag : дистрибуција

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Браво: Доставени првите 300 заштитни маски со визири за медицинските работници

Редакција
Повеќе од 35 приватни и комерцијални 3D принтери се ставени во функција и работат буквално 24 часа со цел да може да се произведе доволна...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Град Скопје ќе дистрибуира топлинска енергија до граѓаните

Редакција
На денешната владина седница е донесена одлука на Град Скопје да му се даде трајно користење на топловодната мрежа, со која ќе управува новоформираното претпријатие...
Локално

Детска порнографија: Беровец дистрибуирал слики со компромитирачка содржина од 16-годишно девојче

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Б.М.(18) од село Русиново, беровско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство...
Македонија

Подготовки за изборите: Изборниот материјал ќе се дистрибуира до општинските комисии

Редакција
Државната изборна комисија (ДИК) денеска ќе го дистрибуира доверливиот изборен материјал до општинските изборни комисии. Караванот на ДИК за дистрибуција на материјалите почнува од Битола,...
Бизнис

Кои пет компании потпишаа договор со МЕПСО за инвестиции во преносната мрежа

Редакција
АД МЕПСО склучи договори со пет компании избрани на меѓународни тендери согласно со процедурите на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за изградба на...
Убава приказна

Пет години на Балкан енерџи груп: Стабилен систем за централно греење, еко енергија и квалитетна услуга

Редакција
Балкан енерџи груп (БЕГ) со успешно завршената грејна сезона 2017/2018 одбележа пет години откако управува со системот за централно греење во Скопје. Во овој период...