еМагазин

Tag : Галеника

Бизнис ТОП СТОРИИ

Галеника ја презема дистрибуцијата на премиум дермакозметиката Cantabria Labs

Редакција
Фармацевтската компанија Галеника продолжува стратешки да го проширува портфолиото преку партнерство и ексклузивен договор со компанијата Cantabria Labs, една од водечките шпански производители на премиум...
Бизнис

Стратешко проширување на портфолиото на Галеника и раст на меѓународното деловно работење

Редакција
Компанијата Галеника во текот на 2023 година забележа значително проширување на портфолиото на производи, раст на бројот на меѓународни сертификати за квалитет и натамошна интернационализација...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Витамини и минереали за повеќе насмевки и забава во зима

Редакција
Во зима кога денот е краток и тмурен, а исполнет со променливи и ниски температури кои значајно  влијаат врз природниот систем за одбрана на секој...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Галеника ја купува Lifemedic и го проширува портфолиото на производи

Редакција
Фармацевтската компанија Галеника, една од најголемите производители на фармацевтски производи во Србија и регионот, го проширува своето работење со преземањето на компанијата Lifemedic d.o.o. од...
Бизнис

Галеника: Одржлив деловен раст во првата половина од годинава и 47 нови производи во регионов

Редакција
Фармацевтската компанија Галеника во првата половина од 2023 година бележи постојан раст во сите деловни сегменти на регионалните и меѓународните пазари каде работи, информираат од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Галеника спроведе истражување за користењето на лекови во Македонија: Најчести се оние за настинка, воспалено грло и кашлица

Редакција
Фармацевтската компанија Галеника спроведе национално истражување за состојбата со здравјето и употребата на лекови во Македонија, информираат од таму. Собирањето податоци за истражувањето на Галеника...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Половина деценија стратешко партнерство меѓу бразилскиот фармацевтски лидер EMS и Галеника во функција на здравјето во регионот

Редакција
Регионалниот фармацевтски гигант Галеника веќе половина деценија стратешки соработува со најголемата фармацевтска компанија во Бразил, EMS, обезбедувајќи развој и унапредување на портфолиото на производи во...
ЖИВОТ

Пробиотик за здрав стомак и силен имунитет

Редакција
Пробиотикот се наметна како неопходна поддршка за здрав стомак, но и за одржување на имунитетот, откако секојдневно сме се почесто под притисок од случувања врз...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Галеника со 24% раст на продажбата на македонскиот пазар

Редакција
Компанијата Галеника, која е дел од бразилската NC Групација, во првата половина на 2022 година забележа значително проширување на портфолиото на производи, раст на регионалните...
БАШ НИ Е ЌЕФ

И тимот на фармацевтски гигант Галеника трчаше низ Скопје

Редакција
Стартот за здрава и енергична заедница се рекреативните спортови, а можноста да има услови граѓаните да ги почувствуваат придобивките од рекреативното спортување, се впрочем придобивки...