еМагазин

Tag : витамин

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Витамини и минереали за повеќе насмевки и забава во зима

Редакција
Во зима кога денот е краток и тмурен, а исполнет со променливи и ниски температури кои значајно  влијаат врз природниот систем за одбрана на секој...
Свет ТОП СТОРИИ

Витаминот Б12 може да го запре размножувањето на коронавирусот

Редакција
Индиски научници откриле дека витаминот Б12 е во состојба да го блокира размножувањето на коронавирусот, а резултатите од истражувањето се објавени во списанието IUBMB Life....