еМагазин
Image default
Бизнис

Директорот на Паркинзи на општина Центар вработува помошник за односи со јавноста за плата од 30.162 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 3 јавни службеници во јавното претпријатие за јавни паркиралишта Паркинзи на Општина Центар.

Се бараат советник за судски постапки за плата од 20.961 денари, раководител на одделение за контрола за плата од 24.942 денари и помошник на директорот за односи со јавноста за плата од 30.162 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Промени во Управниот одбор на Градски енергетски системи-Скопје

Редакција

„Роби“ и понатаму ги гази „Македонски Телеком“ и „А1“ во бројот на претплатници на две услуги

Редакција

Високото ниво на девизни резерви овозможи Народната банка да делува навремено и смело на пандемијата, оцени Ангеловска-Бежоска

Редакција