еМагазин
Image default
Македонија

Ќе се обелоденат ли имињата на кандидатите за директор на ОТА и на Државниот завод за ревизија?

Собраниската комисија за прашање на изборите и именувањата денес треба да одржи седница на која меѓудругото ќе се утврдуваат предлозите за избор на директор на Оперативно-техничката агенција – ОТА и главен државен ревизор на Државниот завод за ревизија.

Според неофицијалните информации, дури 14 кандидати се пријавиле за нов директор на ОТА, додека се шпекулира дека нов државен ревизор ќе биде лице кое веќе работи во ДЗР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шопенхауер, Фром, Ниче: Груевски повторно се јави со филозофски мисли од Будимпешта

Никола Осило

Црногорски медиуми: Груевски во Црна Гора влегол и излегол во придружба на унгарски дипломати

Редакција

Судење за „Титаник“: Одбраната побара прекинување на постапката поради притворот на Јанева

Редакција